minikoparki, koparki, ładowarki

wstęp

Zaxis-5 » wstęp

NOWA GENERACJA KOPAREK I ŁADOWAREK

Seria koparek i ładowarek nowej generacji ZAXIS-5 została wyposażona w szereg najnowszych rozwiązań technologicznych – czysty silnik, zaawansowane technologie hydrauliczne, mocne podwozie i osprzęt przedni oraz odpowiednio dobraną moc i prędkość. Seria ZAXIS-5 zapewnia sprawdzoną wydajność, wytrzymałość i niezawodność, zwłaszcza w przypadku prac przy dużym obciążeniu i prac w kamieniołomach.

Dowiedz się więcej:

KOPARKI GĄSIENICOWE

img01Lepsza widoczność

Nowa konstrukcja kabiny w serii ZAXIS-5 zapewnia operatorowi doskonałą widoczność miejsca pracy

img02Najwyższy komfort pracy

Podgrzewany fotel z pneumatyczna amortyzacja przydatny w zimnym klimacie tłumi drgania podczas pracy maszyny, minimalizując zmęczenie operatora

img03Więcej miejsca na nogi

Fotel i konsole w nowym modelu ZAXIS można bardziej odsunąć, zapewniając wygodniejsze miejsce pracy operatora. Konsola po prawej stronie została zmodyfikowana pod kątem ergonomii.

Zmiana położenia monitora i drzwi zapewnia lepszy widok, a także ułatwia wchodzenie i wychodzenie z kabiny.

 

img04Tylna Kamera

Najnowsza kamera tylna oferuje przybliżony widok przeciwwagi, minimalizując martwy obszar.

 

kop5Łatwo dostępne informacje

Duży, wielofunkcyjny ekran monitora LCD jest czytelny przy jasnym świetle słonecznym i w ciemnościach, wyświetlając dane techniczne.

kop6Zwiększona trwałość

Wzmocnione wsporniki po stronie wysięgnika i podstawy zostały wyposażone w tuleje, aby zapewnić większą wytrzymałość w trudnych warunkach pracy..

Szybszy ruch

Kasowanie recyrkulacji siłownika ramienia i hydrauliczne układy pomocnicze zwiększają prędkość ramienia podczas pracy.

kop7Szybki i prosty dostęp serwisowy

Kondensator klimatyzacji można z łatwością otworzyć w celu czyszczenia skraplacza i chłodnicy. Części wymagające inspekcji są dogodnie rozmieszczone.

kop8Ekologiczna wydajność

Dążymy do zrównoważonego rozwoju gamy produktów firmy Hitachi. Z tego powodu nowa koparka ZAXIS-5 jest świadectwem naszego zaangażowania w minimalizowanie wpływu maszyn budowlanych
na środowisko zgodnie z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi kontroli emisji, etap IIIB.

kop9Niższe koszty paliwa

Układ hydrauliczny TRIAS pozwala osiągnąć lepsze wyniki przy niższym zużyciu paliwa w porównaniu z poprzednim modelem ZAXIS.

kop10Wyższy poziom wydajności

Krótki tył zapewniający mały promień obrotu
Ta cecha pozwala nowej maszynie ZAXIS pracować w przestrzeniach zamkniętych, szczególnie w obszarach miejskich, przy budowie dróg, a także na obszarach zalesionych i przy rozbiórkach – w każdym miejscu o ograniczonej przestrzeni roboczej.

ŁADOWARKI KOŁOWE

 

lad1Przestronna kabina

Podgrzewany fotel z pneumatyczną amortyzacją można bardziej odsunąć do tyłu, co pozwala uzyskać więcej miejsca na nogi. Zmieniono również pozycję przechylanej i wysuwanej teleskopowej kolumny kierowniczej w celu zapewnienia dodatkowego miejsca.

lad2Łatwo dostępne informacje

Nowy, duży wielofunkcyjny ekran LCD umożliwia szybki przegląd informacji i dostęp do funkcji regulacji dla operatora.

lad3Szybki i prosty dostęp serwisowy

Zmodyfikowana osłona silnika zapewnia prosty dostęp do punktów kontroli oraz umożliwia szybką konserwację z poziomu gruntu.

lad4Sterowanie przekładnią

Automatyczna przekładnia wybiera odpowiedni bieg do jazdy lub kopania.

lad5Niższe koszty paliwa

Nowa ładowarka kołowa ZW-5 może pracować w dwóch trybach, które zapewniają optymalny poziom wydajności dla określonego zadania. Jeden z tych trybów jest przeznaczony do zwykłej pracy i zapewnia wydajne zużycie paliwa. Drugi tryb może być używany w bardziej wymagających zadaniach i zwiększa produktywność. Opcjonalna funkcja automatycznego wyłączania silnika zapobiega marnowaniu paliwa w maszynie pozostawionej na biegu jałowym.

lad6Wysoka produktywność

Nowy system hydrauliczny zapewnia równoczesne działanie łyżki i ramienia łyżki oraz określa priorytet łyżki podczas prac załadowczych.

lad7Ekologiczne działanie

Filtr tłumika spalin umożliwia przechwytywanie substancji zanieczyszczających powietrze, które ulegają automatycznemu spaleniu dzięki katalizatorowi utleniającemu i kontroli temperatury spalin.

lad8Silnik o dużej mocy

Sześciocylindrowy, chłodzony wodą silnik turbodoładowany o pojemności 7,8 l zapewnia dużą wydajność podczas kopania, niesamowitą prędkość jazdy oraz korzyści wynikające z niskiego zużycia paliwa.

lad9Zaawansowana technologia

Ładowarki serii-5 w celu zapewnienia niższego zużycia paliwa oraz maksymalizacji wydajności, mogą działać w dwóch automatycznych trybach pracy. Dla płynnego działania nowy system odcięcia sprzęgła kontroluje synchronizację pracy.

lad10Czyste środowisko

Nowa seria ładowarek ZW-5 gwarantuje optymalizację spalania dzięki zastosowaniom turbosprężarki o zmiennej geometrii. Układ EGR pomaga redukować także poziom tlenku azotu. Nowy wskaźnik Eco sygnalizuje ekologiczną jazdę co prowadzi do oszczędności paliwa.

lad11Monitor tylnego widoku

Monitor tylnego widoku spełnia europejskie standardy widoczności i sprawia, że operator może zobaczyć co dzieje się bezpośrednio z tyłu maszyny. Kolorowy wyświetlacz w konsoli przedniej jest czytelny i włącza się automatycznie po ustawieniu dźwigni jazdy w pozycji jazdy do tyłu.

powrót na początek strony